Shia-Art.ir | شیعه آرت - مجموعه پوستر سرافرازان ، امیر خلبان شهید علی اکبر شیرودی

صلوات
    
 
 
به عشق حضرت هادی ، برای حضرت هادی ، فدای حضرت هادی ....
    ویژه ها :

شیعه آرت

هشت سنت غلط ازدواج در نگاه امام خامنه ای

من به همه‌ی مردم در سراسر کشور توصیه می‌کنم که ازدواج‌ها را آسان کنند. بعضی‌ها ازدواج را مشکل می‌کنند. مهریه‌های گران و جهیزیه‌های سنگین ازدواج را مشکل می‌کند... ادامه مطلب

شیعه آرت

چشممان به دست دشمن نباشد

چشممان به دست دشمن نباشد که کِی این تحریم را برمیدارد، کِی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه‌کار میتوانیم بکنیم... ادامه مطلب

شیعه آرت

انتظار رهبری از افسران جوان جنگ نرم ، افزایش سطح معرفت

معرفتهاتان را بالا ببرید. عزیزان من! سقف معرفت خودتان را، سایتهای سیاسی و اوراق روزنامه‌ها و پرسه زدن در سایتهای گوناگون قرار ندهید ... ادامه مطلب

تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور

راه برطرف كردن مشكلات اقتصادى كشور نگاه به بیرون نیست، نگاه به برداشتن تحریم دشمن و مانند اینها نیست ... ادامه مطلب    اطلاعیه ها :
جمعه 1 اسفند 1393 ساعت 12:02 ب.ظ | نوشته ‌شده توسط : شیعه آرت | ارسال دیدگاه ()
بیست و هشتمین طرح از مجموعه پوستر سرافرازان ، تقدیم به شهید عزیز امیر خلبان علی اکبر شیرودی.

توضیحات بیشتر در مورد مجموعه پوستر سرافرازان در اینجا

نمایش کل مجموعه پوستر سرافرازان در اینجا

شهید شیرودی به حق یکی از اسطوره های بی نظیر دفاع مقدس ما بوده اند. حتما کتاب "برفراز آسمان" را بخوانید تا اندکی با این شهید بزرگوار آشنا شوید.


پیش نمایش طرح (کلیک کنید)

 مجموعه پوستر سرافرازان ، امیر خلبان شهید علی اکبر شیرودی

دریافت سایز اصلی + زندگی نامه شهید علی اکبر شیرودی در ادامه مطلب


پی نوشت : متاسفیم برای صدا و سیما و سینمای کشور. اتفاقی همچون دفاع مقدس با این عظمت در طی زمان هشت سال در تاریخ کشور ما رخ داده است و صدا و سیمای ما بعد از سال ها نه تنها به این موضوع در حد و اندازه خود نپرداخته که هنوز که هنوز است سریال های افسانه ای کره ای پخش می کند! سریال هایی که احتمالابه صورت کیلویی خریداری می شود ! چرا که صحنه ها و موضوعاتش و ... تکرار مکررات است.

اگر نه از دید وظیفه که از حیث کار هنری و قدرت جذب هم بخواهیم به موضوع بپردازیم، کجای دنیا می شود این همه حوادث واقعی، جذاب و پر مفهوم، آموزنده و پر از احساسات و این همه اسطوره را پیدا کرد! چیزی که انگار از آن غافل هستیم ! شاید هم به آن عادت کردیم و قدرش را نمی دانیم !

سینمای ما هم هنوز که هنوز است نفهمیده است فصل فیلم های عشق و عاشقی خیلی وقت است تمام شده!

دریافت سایز اصلی :   DOWNLOAD زندگی نامه خلبان شهید علی اکبر قربان شیرودی:

علی اکبر قربان شیرودی
تاریخ تولد 1334/01/20
محل تولد بالا شیرود، واقع در حومه تنكابن
تاریخ شهادت  1360/02/08
محل شهادت  بازی دراز، سیه قره بلاغ دشت ذهاب (اطراف تنگه حاجیان)


امیر سرافراز ارتش اسلامی، سر تیپ خلبان شهید علی اکبر شیرودی، در دی ماه 1334 درشیرود تنکابن به دنیا آمد. وی دوران ابتدایی و دبیرستان را در تنکابن پشت سر گذاشت؛سپس به تهران رفت و پس از طی مراحل جذب در هوا نیروز و آموزش خلبانی، به اصفهان اعزام شد. شهید شیرودی در طول دوران قبل از انقلاب در زمینه های مذهبی فعالیت می کرد و علیه رژیم شاه فعالیت هایی را انجام می داد این شهید بزرگوار با سختی و مصائب بسیار تا سوم متوسطه در زادگاهش به تحصیل پرداخت؛سپس راهی تهران شد و همراه با کار، به تحصیل خود ادامه داد.

شهید شیرودی با اتمام تحصیلات متوسطه در سال 1351 وارد ارتش شد و دوره ی مقدماتی خلبانی را در تهران به پایان رساند؛ سپس دوره ی هلی کوپتری کبرا را در پادگان اصفهان دید و با درجه ی ستوان یاری فارغ التحصیل شد...

وی پس ازسه سال خدمت در ارتش به کرمانشاه رفت و با شهید کشوری و چند نفر دیگر آشنا شد؛به طوری که بیشترین اوقات را با آنان می گذراند و با اوج گرفتن جریانات انقلاب اسلامی شهید شیرودی از ارتشیانی بود که به صفوف راهپیمایان پیوست و به دستور حضرت امام (ره) مبنی بر فرار سربازان از پادگان ها او نیز خارج شد.

پس از خروج از پادگان، در صدد تشکیل گروهی چریکی برآمد و با تعدادی از دوستانش در کرمانشاه در این زمینه اقدام کرد تا اینکه امام (ره) به میهن بازگشتند و انقلاب به پیروزی رسید. شهید شیرودی پس از جریانات پیروزی انقلاب با پیش مرگان کرد مسلمان همکاری کرد و سپس با تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به سپاه غرب کشور پیوست.

 زمانی که جنگ کردستان آغاز شد، شیرودی و چند تن دیگر از خلبانان وارد جنگ شدند و او ساعتی از جنگ فاصله نگرفت و چنان جنگید که شهید دکتر چمران او را ستاره ی درخشان جنگ کردستان می نامید و شهید تیمسار فلاحی نیز او را منجی غرب و فاتح گردنه ها و ارتفاعات آربابا، بازی دراز، میمک و دشت ذهاب و پایگاه ابوذر معرفی می کرد.

شهید شیرودی بالاترین ساعت پرواز در جنگ را در جهان داشت و با بیش از چهل بار سانحه و بیش از سیصد مورد اصابت گلوله به هلی کوپترش، باز سرسختانه می جنگید و همیشه عاشق به تمام معنی بود.

شهید علی اکبر شیرودی درنهایت به خلوصی که خواهانش بود، رسید و مورد دعوت حق قرار گرفت و در هشتم اردیبهشت ماه سال 1360 در حالی که تانک های عراقی به طرف قره بلاغ دشت ذهاب در حرکت بودند. با هلی کوپتربه مقابله با آنان پرداخت و پس از انهدام چندین تانک از پشت سر مورد اصابت گلوله تانک قرار گرفت و به شهادت رسید.

تیمسار فلاحی بعد از شهادت وی گفت: وقتی خبر شهادت شیرودی را به امام (ره) دادم. یک ربع به فکر فرو رفتند و حضرت امام (ره) در مورد همه ی شهدا می گفت خدا آنها را بیامرزد، ولی در مورد شیرودی گفت او آمرزیده است.

وی عاشق انقلاب و ولایت بود و همواره سعی می کرد پیوند مستحکم بین ارتش و روحانیت برقرارکند. و در این راستا از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کرد. شیرودی عاشق پرواز بود. او برای پیروزی و نبرد علیه دشمن، زمان را نمی شناخت و شبانه روز برای پیشبرد اهداف جنگی تلاش می کرد.

بیژن شیرودی از همرزمان شهید، درباره ی شهید شیرودی می گوید:خلبان شهید شیرودی، یک نظامی شجاع و دلیر و بی نظیربود و زمانی که رژیم بعثی عراق با نیروهای زرهی خود به ایران حمله کرد، شهید شیرودی با کمک همرزمان خود جلوی پیشروی عراقی ها را گرفت و با توجه به اوضاع نابسامان کشورمان در اوایل انقلاب نقش ممتاز و بی نظیر خلبان شیرودی درسرکوب متجاوزان و منافقین قابل توجه بوده. هر زمانی که ایشان در آسمان بود رزمندگان نیروی مضاعفی می گرفتند.

محمد علی میرزایی یکی دیگر از خلبانان هوانیروز و همرزم شهید شیرودی نیز می گوید: شیرودی همچون ستاره ی پر فروغ آسمان همواره برای رسیدن به اهداف عالیه خویش نورافشانی می کرد و در راه عشق و شهادت و پایمردی خستگی را نمی شناخت و تا پای جان می رفت و زمانی که در پایگاه هوایی کرمانشاه بودیم، مقام معظم رهبری مدظله العالی در نماز جماعت به ایشان اقتدا کرد و نماز خواند و مؤذن این نماز جماعت بنده بودم.

وی اظهار داشته است: شجاعت و دلیر مردی شیرودی دربین خلبانان هوانیروز مثال زدنی بود و برای رسیدن به هدف هیچ مانعی نمی توانست وی را از انجام مأموریت باز دارد. امیر سرافراز ارتش اسلام سرتیپ خلبان شهید علی اکبر شیرودی در بخشی از وصیت نامه ی خود می گوید:

«هنگامی که پرواز می کنم احساس می کنم همچون عاشق به سوی معشوق خود نزدیک می شوم. و در بازگشت هر چند پروازم موفقیت آمیز بوده باشد، مقداری غمگین هستم. چون احساس می کنم هنوز خالص نشده ام تا به سوی خداوند بر گردم».

شیرودی در هشتم اردیبهشت سال 60 پس از انجام مأموریت خود در منطقه ی بازی دراز و شکست سنگین دشمن به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد. پیکر پاک و مطهرش در گلزار شهدای شیرود به خاک سپرده شد.

شهید علی اکبر شیرودی حماسه نامه ای است که باید بارها خواند؛ مردی که حماسه ای بی بدیل در تاریخ از خود به یادگار گذاشت.


اشتراک گذاری در یاهو مسنجر اشتراک گذاری در افسران اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در توئیتر   
می توانید دیدگاه خود را بنویسید.
شنبه 17 بهمن 1394 06:24 ب.ظ
با سلام و عرض خسته نباشید
از قدیم گفتن خود ماهی رو به کسی ندهید
بلکه ماهی گرفتن رو بهش نشان بدید .
بهتر نبود فایل لایه بازش رو می ذاشتید
پاسخ : سلام علیکم، منتشر شد
http://shia-art.ir/post/437
رسول شنبه 10 بهمن 1394 05:44 ب.ظ
سلام. میشه فایل لایه بازش رومنتشر بفرمایین؟
پاسخ : سلام علیکم.
بله ، به زودی منتر میشه ان شاءالله.
حسین جمعه 16 مرداد 1394 12:14 ب.ظ
سلام لطفا لایه باز این طرح و بزارید.
خیلی لازم دارم حتی حاضرم هزینه اش رو هم به پردازم.
ممنون از لطفتون
پاسخ : سلام علیکم.
ان شاءالله به زودی منتشر میشه.
محمد دوشنبه 25 اسفند 1393 01:58 ق.ظ
فایل لایه بازاین طرح رودارید؟؟گه میشه لطفا بذارید
پاسخ : متاسفانه فعلا مقدور نیست.
محمد شنبه 23 اسفند 1393 04:58 ق.ظ
ایا امکان قراردادن فایل لایه باز این طرح هست؟؟؟
پاسخ : فعلا خیر.
سعید جمعه 22 اسفند 1393 11:22 ب.ظ
سلام
ببخشید دوباره مزاحم شدم
یادگرفتم مارپیچ کنم خط را
چطور روی پرچم اعمال کنم؟؟
پاسخ : سلام علیکم
پد اصلی رو که ساختید حالا پرچم رو با ابزار وارپ روی پد جایگذاری کنید.
سعید سه شنبه 19 اسفند 1393 10:34 ب.ظ
منتظرم
قربان
پاسخ : اخوی سرچ کن آموزش استفاده از ابزار پن ، یادبگیری خیلی راحت میتونی باهاش از این کارها بکنی.
بنده فرصت تهیه آموزش رو ندارم متاسفانه.
سعید شنبه 16 اسفند 1393 11:34 ب.ظ
سلام
آقا جون این پرچم را اگه نمیدی به ما
آموزشش را بزار
اجرت باشهدا
سعید جمعه 8 اسفند 1393 11:11 ب.ظ
سلام وتشکر
هرکاری کردم که نشده فعلا
پاسخ : سلام علیکم.
سعید پنجشنبه 7 اسفند 1393 10:56 ب.ظ
سلام خسته نباشید
میگم این پرچم را چه جوری به صورت مارپیچی کردید؟؟؟
تورا خدا جواب بدهید.
یا psd پرچم را به من بدهید
باکیفیتا...
دعاگویتان شماهسنیم
پاسخ : سلام علیکم. با استفاده از ابزار warp میتونید کار کنید. میتونید با پن رسمش کنید حتی.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین عناوین مطالب

پر بازدید ترین ها :


ویرایش جدید مجموعه تصاویر با کیفیت امام خامنه ای (مد ظله) و امام خمینی (ره)
چشممان به دست دشمن نباشد 
پوستر شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)
بلند مرتبه شاهی ز صدر زین افتاد ... رهبرم سید علی 
پوستر ولادت امام حسین، امام سجاد و حضرت اباالفضل العباس (علیهم السلام)

بر سرم نور ولایت مستدام ...
سه ویژگی مجالس عزاداری ماه محرم در نظر امام خامنه ای (مد ظله)    من دیپلمات نیستم ، من انقلابى‌ام ، حرف را صریح و صادقانه میگویم ... سردار شهید حاج ابراهیم همت پهلو ، در ، مادر ... 
پرواز تا کربلا ...

لالایی علی اصغر ...
پوستر : سردار شهید حاج حسین خرازی یک کربلا ببر که حسرت به دل شدم ... 
مجموعه طرح لایه باز ماه محرم ویژه هیأت های عزاداری
السلام علیک یا غریب الغربا ... تقدیم به علیرضا احمدی روشن و آرمیتا رضایی نژاد
 
 
شیعه آرت
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic